O školce

Mateřská škola má celkem 5 tříd. Maximální kapacita jedné třídy je 28 dětí. Pokud je ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, počet dětí se na dané třídě snižuje.

Výchovně vzdělávací program připravují pedagogové, kteří jsou plně kvalifikovaní.

Věkové rozdělení tříd:

• Beruška – děti 3-4 roky
  • Medvídek – děti 4-5 leté
  • Králíček – děti 4-5 leté
  • Sovička- 5-6 leté s výukou angličtiny
  • Koťátko – děti 5-6 leté, se zaměřením na polytechnické vzdělávání
mateřská školka pohádka

Upozornění – prázdniny

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE DĚTÍ, KTEŘÍ MAJÍ PŘIHLÁŠENY DĚTI NA PRÁZDNINOVÝ PROVOZ OD 14. 8. 2023

Rodiče, kteří zaplatili v termínu, přivedou děti do třídy:

Koťátko:  6:00 – 16:30

(v případě vyššího počtu dětí bude v provozu také třída Králíček).

Informace o školce

Filosofií naší mateřské školy je rozvoj osobnosti dítěte, její individuality, jejího vzdělávacího potenciálu s celoročním citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a k lidovým tradicím a zvykům, ale i k EU a evropskému společenství.

Záměrem je také rozvoj osobnosti s pozitivním vztahem k sobě i k druhým v souladu s všelidskými hodnotami, jako je nedotknutelnost lidských práv, individuální svoboda, rovnost všech lidí, soucítění a solidarita se slabšími a ohroženými jedinci, péče o druhé a ohleduplnost k jiným, základy pro zdravý život, význam životního prostředí pro život člověka a důstojné vztahy mezi lidmi všech barev pleti.

Provoz Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14, Ostrava-Zábřeh byl zahájen v roce 1988. Mateřská škola fungovala samostatně a byli zde dvě třídy jeslí a tři třídy mateřské školy. V průběhu let byly jesle zrušeny a bylo zřízeno pět tříd mateřské školy.

Od 1. 1. 2003 je naše mateřská škola součástí právního subjektu Základní školy Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvkové organizace. Jsme jejím odloučeným pracovištěm pro předškolní výchovu a vzdělávání dětí.

Mateřská škola je vystavěna v sídlištní zástavbě Pískové doly v Ostravě-Zábřehu. Asi 15 minut chůze od MŠ se nachází Chráněná krajinná oblast „Poodří“, které využíváme pro environmentální či ekologické vycházky s dětmi.

Mateřská škola se skládá ze tří mimoúrovňových budov, vzájemně spojených koridorem. V budově je celkem 5 tříd, sprchový kout pro vodní hry dětí v létě, kancelářské a provozní zázemí, prádelna a kuchyň. Každá třída má k dispozici hernu, třídu, sociální zázemí pro děti i personál, šatnu, sklad pomůcek, šatnu učitelů, šatnu dětí a přípravnu jídla. Součástí dvou přízemních tříd je venkovní terasa se zvláštním východen z daných tříd.

Kolem mateřské školy je oplocená zahrada, která je dostatečně členitá a prostorná pro hry dětí při pobytu venku. K vybavení zahrady patří kolotoč, průlezky, kladina, pískoviště, asvaltové hřiště, korfbalové koše. V roce 2012 byla vybudována environmentální část zahrady, kde se zastřešily stoly s lavicemi, výukové pódium s pergolou, hmatový chodník a tabuli „Čmáralka“. Zároveň byly provedeny terénní úpravy zahrady spojené s výsadbou jehličnanů.

Jako jedna z mála mateřských škol patří mezi naše vybavení infrasauna a solná jeskyně, které děti pravidelně navštěvují.

Kontaktujte nás!