Zpráva z FAJNE DILNY

26. 5. 2023

V uplynulých dvou měsících školního roku absolvovalo 10 tříd  2. stupně naší školy  pracovní workshopy v prostorách FAJNE DILNY v Dolních Vítkovicích. Jako první vždy žáci vyslechli bezpečnostní školení ohledně chování ve FAJNE DILNĚ a práci s používanými nástroji a stroji. Místní lektoři žákům ukázali pracovní postupy, které si následně sami vyzkoušeli a pod jejich vedení zrealizovali různorodé výrobky. Ze dřeva např. hmyzí hotel a stojan na mobil. Vyzkoušeli si strojové šití a ušili si polštář nebo obal na mobil. Prošli rychlokurzem zámečnictví, svařování, elektroinstalace, ale seznámili se i s jinými řemesly. Pracovali s keramickou hlínou, vyráběli vinuté perly a dále se zabývali i možnostmi 3D tisku. Tímto praktickým dopoledním programem se zdokonalilo technické myšlení dětí, zručnost a povědomí o řemesle jako takovém. Žáci si výše uvedené výrobky následně odnesli domů.  Všichni byli mile překvapení funkčností a dokonalým vzhledem konečných výrobků.