TANEČNÍ PRO ,,DEVÁŤÁKY“

10. 11. 2022

V době covidu se nám podařilo navázat spolupráci s tanečníkem Jakubem Mazuchem z MG Dance Ostrava, díky níž jsme ,,roztančili naši školu“. Pomocí techniky a v době online výuky si pod jeho vedením mohly děti ve svých domovech zatančit a naučit se společnou taneční choreografii. V letošním školním roce se ve spolupráci s Jakubem Mazuchem a jeho manželkou Monikou podařilo odstartovat nový projekt: ,,Taneční pro deváťáky“.

1.lekce se uskutečnila v tělocvičně naší školy v pátek 21. 10. 2022 během 5.a 6.vyučovací hodiny. Po dopoledním očekávání a mírném napětí ve slušivém společenském oděvu děvčata a chlapci naprosto přirozeně vytvořili taneční páry a pustili se do nácviku jednoho standardního tance (waltz) a jednoho latinskoamerického tance (cha-cha). Nakonec se všichni nestačili divit, jak rychle čas ve víru tance uběhl. Závěrečný potlesk a poděkování tanečním mistrům bylo důkazem, že se 1.lekce povedla a dívky i hoši se budou těšit na další pokračování svých tanečních.