ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO

12. 10. 2022

VELKÉ GRATULACE ŽÁKŮM DEVÁTÝCH ROČNÍKŮ za skvělou reprezentaci naší školy na soutěži ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO.

Jedná se o soutěž šestičlenných družstev, ve které žáci plní jednotlivé soutěžní úkoly v praktických, odborných i vědomostních programech zaměřených na řemeslné a odborné činnosti. Projekt Řemeslo má zlaté dnobyl realizován ve dnech 5. a 6.10. 2022 v Kulturním domě K-TRIO. Pro soutěžící družstva byla připravena interaktivní stanoviště, na kterých se prezentovalo konkrétní řemeslo či studijní obor praktickým úkolem. Dvě družstva našich deváťáků si během těchto soutěžních dnů vyzkoušela vlastní předpoklady pro různorodé činnosti související s daným oborem. Všem se dařilo skvěle: 9. A získala krásné 3. místo a následně smíšené družstvo z 9.B a 9.C dokonce 1. místo v této náročné soutěži! Všichni umístění byli oceněni hodnotnými cenami od sponzorů tohoto projektu.

Žáci formou soutěže získali lepší přehled o zaměření učebních oborů a odborných středních škol v ostravském regionu.