Ozdravný pobyt Ostružná – 5. den

20. 4. 2023

1. třídy – Po ranní matematice se uskutečnil společný výlet vlakem do Lipové do jeskyně Na Pomezí. Následovala společná lesní procházka na cestě zpět. Zbytek odpoledne žáci strávili na hřišti a večerní program byl naplněn soutěžemi a kvízy.

V dnešní den se nám počasí umoudřilo, a proto se třídy 2.B, 5.A a 5.C v prosluněném dopoledni rozhodly vydat vlakem do jeskyně Na Pomezí. Vystoupili jsme však o zastávku dříve a do cíle jsme došli příjemnou lesní procházkou. V samotné jeskyni jsme měli možnost vidět spoustu druhů krápníků a potkali jsme i několik netopýrů. Po odpoledním klidu třídy 2.B a 5.A malovaly na trička a poté se zapojily do sportovních aktivit v areálu ubytování spolu se třídou 5.C. Po večeři přišla řada na dlouho očekávánou diskotéku v maškarních kostýmech.

3.A a 3.B dnes ráno vstaly do nového dne a hned se připravily na dnešní celodenní výlet do jeskyně Na Pomezí. Cestu do Lipové lázní jsme si užili vlakem. V jeskyních byli k vidění netopýři, ale hlavně nádherné krápníky. Hry na hřišti po návratu děti s radostí přivítaly. Večer hrajeme stolní hry a dokoukáme pohádku.