Ozdravný pobyt Ostružná – 4. den

19. 4. 2023

3.A,B – Dnes ráno se nikomu nechtělo po včerejši túře vstávat. Venku bylo zataženo, pršelo a během dne dokonce i sněžilo. Nás to však od zábavy neodradilo a pustili jsme se do učeni a her. Chvilka psaní, počítáni, zpěvu a tance. Ve vědě jsme si zopakovali živou a neživou přírodu a celou výuku jsme završili tancem. Po dobrém obědě nás čekalo voňavé odpoledne, kdy se děti okoupaly, umyly si vlasy, napsaly dopisy, pohledy a už nás čekal turnaj v pexesu. Dnes jsme si odpočinuli před zítřejšim celodenním výletem, ale než půjdeme spát, ještě nás čeká film. A pak už dobrou noc.

Čtvrťáci – Hned po probuzení se vrhli na Anglické dopoledne – konverzace v anglickém jazyce s použitím pantomimy, znakování a gest napomáhajících vzájemnému porozumění. Paměťové hry v angličtině na slovní zásobu. Popis zvířat s obrázky a pracovní listy. Po obědě se společně prošli kolem koňských výběhů a nakonec se vyřádili na hřišti. Večer strávili při promítání pohádek. Před oblíbenou  večeří pro děti „buchtičky s krémem“ proběhla ve 4.C další vědomostní soutěž „Colour Brain“. Barvy v této hře děti skvělé zvládly. Nechyběl ani zpěv písniček při kytaře.

Dopolední počasí nám příliš nepřálo, proto jej třídy 2.B, 5.A a 5.C opět strávili učením. Počasí nás nakonec nedonutilo zůstat v chatě, takže jsme se po obědě a odpoledním klidu nakonec rozhodli vyrazit na procházku lesem, kde proběhla i soutěž s názvem Architekti. Po výletu jsme se posilnili večeří a následoval večerní program, ve kterém měli žáci za úkol hádat podle písniček názvy známých pohádek. Večerní program byl zakončen zpěvem a hrou na kytaru.