Ozdravný pobyt Ostružná – 3. den

18. 4. 2023

Dopoledne se třídy 2.B, 5.A i 5.C věnovaly učení. Po společném obědě a odpoledním klidu se v chatě odehrála soutěž, ve které měli žáci za úkol kreslit a následně hádat známé pohádky a filmy. Poté se žáci z 2.B a 5.A vydali k nedalekému lesu, kde společnými silami nasbíraly šišky a na přilehlé louce vytvořili nápis, který můžete vidět na přiložených fotkách. 5.C se mezitím věnovala nejrůznějším sportovním aktivitám v areálu ubytování. I večerní program se nesl v duchu pohádek, kdy žáci nacvičili krátké scénky na předem vylosovanou pohádku.

Třetí třídy se po vydatné snídani odebraly do učebny, kde si procvičily vyjmenovaná slova , matematiku a vědy. Hráli jsme hry a o přestávce jsme si i zatančili . Také jsme před obědem stihli náš film na pokračování. Po obědě  zasloužený odpočinek před vycházkou do přirody. Večeři jsme stihli tak tak , večerní soutěže s paní vychovatelkou Zuzkou a Soňou završily den. A teď okoupat a spát.

Aktivity žáků 4.C: Dopolední výuka – Český jazyk v aktivitách a cvičeních, odpoledne vycházka po Ostružné a okolí. Seznámení s německým hřbitovem, historie. Poznávání hospodářských zvířat. Stavba domečků pro skřítky. Procházka zakončena aktivitami na hřišti, fotbal, lanová dráha. Večerní aktivita – populární vědomostní hra týmů „Co na to české děti.“ Následovaly hry na postřeh a koordinaci pohybů a jemné motoriky. Zakončeno „Houbičkovou  bitvou“ a oblíbenou hrou „Pružinka“. Skvělá atmosféra po celou dobu soutěži“.

Aktivity 4.B
Po vydatné snídani, zahrnující mimo jiné i párek v rohlíku, se žáci ze 4.B věnovali výuce. Po obědě, který byl ohodnocen 11 body z 10 a odpočinku, se konala sportovní olympiáda. Běh, skok, hod do dálky atd. Následoval vědomostní kvíz a míčové i jiné hry. Večer jsme dnešní den zakončili vědomostní hrou týmů „Co na to české děti“ a hraním her na koordinaci pohybů a jemné motoriky. Po rozdání diplomů už jen umýt se a spát.

3.A – Chvilka pohybu navíc