Ozdravný pobyt 8. 2. 2023

9. 2. 2023

Středa 8/2 začala pohledem z okna na nádhernou přírodu s vycházejícím sluníčkem. Počasí je k nám opravdu štědré a přeje dětem na 100%. Musíme pochválit děti za dochvilnost, s níž většinově přicházejí na srazy nejen k jídlu, ale i ke všem dohodnutým aktivitám. Po snídani, dopolední výuce a husté zeleninové polévce vyrazila jednotlivá družstva se svými vedoucími na svah. Děti si už osvojily pravidla pro společné fungování při přípravě na lyžování, zdokonalily se v samostatném obouvání do lyžáků, v zapínání do vázání lyží a snowboardů, ve výšlapu na svah. Po téměř tříhodinovém tréninku jsme všechny žáky pochválili za dosažené pokroky, protože si už dnes vyzkoušeli i všichni členové výcviku jízdu na malém a středním vleku a laně, což bylo pro mnohé děti velmi motivující, byť v pondělí po příjezdu ještě i naprosto nepředstavitelné. O chvilku prodloužený odpolední klid. Proto všichni radostně u obědového menu, dnes sekané s bramborovou kaší, uvítali a využili k soukromému odpočinku a hrám. Zatímco se pak od 16:00 někteří kolegové věnovali dalšímu vzdělávání dětí, jiní už začali s přípravou  večerního programu pro všechny. Vynikající špagety na večeři dnes všem velice chutnaly a zdálo se, že fronta na nášup hned tak neskončí. To ale nikdo netušil, jak nám přijde vhod i vláčný perník s ovocem a k němu jsme dostali ještě mandarinky! Mezi soutěžemi družstev o matematický kelímek a o hada s obručí se po večerní dobrotě jen “ zaprášilo“. Bodejť by ne! Do večerních aktivit se zapojily všechny děti s velkým nasazením a po naplněném dni bylo po večerce slyšet jen tiché a spokojené povídání. Zítra se většina dětí už sveze i na velkém vleku, proto i naše zpravodajství dnes končí, abychom načerpali spánkem potřebné síly k dalšímu výkonu.