Ozdravný pobyt 11. 2. 2023

12. 2. 2023

A je tady víkend…Sobota 11/2 nám tady na Horní Bečvě poprvé začala bez sluníčka. To se už už chtělo vyklubat, ale přes mraky se prostě neprokousalo. Ráno jsme se sešli u snídaně už v ,,plné polní“. Ale pozor! Ne v lyžařské výstroji. Dnes jsme měli radikálně změněný program. Vyrazili jsme totiž z hor do města a do společnosti. Tušíte kam? Určitě ano, když víte, že to od nás nemáme daleko do Rožnova pod Radhoštěm. Přímo od snídaně jsme zamířili na autobus, který nás dovezl nedaleko od centra města a známého Valašského muzea v přírodě. Tento výběr nebyl náhodný, naopak návštěva skanzenu v Rožnově se plánovala ještě před odjezdem na lyžařský kurz. A proč? Chtěli jsme děti vzít na tradiční akci Masopustní sobotu a přiblížit jim lidové zvyky.   Už od exkurze ve Fulneku děti umí poznat sochu sv. Jana Nepomuckého, proto jsme ji zvolili i v rožnovském skanzenu jako místo pro průběžné srazy. Podpořili jsme masopustní průvod, prohlédli si masky, poslechli lidové písničky, děti si nakoupily drobné dárky a občerstvení. Všechny děti jsme pochválili za přesné dodržování časů srazů i za chování během cesty po městě i v autobuse. Po obědě a odpoledním klidu následovalo stavění soch ze sněhu v týmech,  potom se hrál stolní tenis i bowling. Večerní program připravily dvě z žákyň naší školy, nejdříve jsme si poslechli přednášku o historii lyžování, po ní následoval kvíz o zimních sportech. Rozloučili jsme se opět společným zpíváním jako každý jiný večer.