Okresní kolo ve šplhu

15. 12. 2022

V pátek 9.12.2022 se naše škola zúčastnila okresního kola ve šplhu na tyči. Šplhalo se do výšky 4,5 m s přírazem a startem ze stoje. Naši školu reprezentovalo celkem 15 žáků ve čtyřech soutěžních kategoriích.

Organizace sportovního klání se zdárně zhostila ZŠ na ulici prof. Jana Šoupala, která je zaměřena na výchovu a vzdělávání sportovních fotbalových talentů. Společnému klání bylo přítomno 10 základních škol z celé Ostravy, se kterými se šli odhodlaně porovnat favorité našeho školního kola, které nebylo vůbec snadné vybrat z mnoha sportovně nadšených a nadaných žáků naší školy. Reprezentovali nás tito žáci: v kategorii mladších dívek 6. a 7. třídy žákyně Demlová Adéla, Chromá Nela, Cahová Viktorie; v kategorii mladších žáků 6. a 7. třídy žáci Machata Dušan, Kožušník Filip, Rychlík Milan a Fiedor Patrik, v kategorii starších dívek 8. a 9. tříd žákyně Lukášová Markéta, Valerie Müller, Strnadlová Anežka, Kurečková Eliška, Chvostková Eleni a v kategorii starších žáků 8. a 9. tříd Tomášek Michal, Hajduk David a Janošťák František. Po čtyřech náročných kolech měřených výkonů se našim sportovcům podařilo získat skvělým 1. místem zlaté medaile a vítězný zlatý pohár v kategorii starších žákyň a postup do krajského kola; dalším skvělým dosaženým umístěním bylo jedno 4. a dvě 6. místa v soutěžích družstev. Vítěz chlapecké kategorie a držitel nejrychlejšího času, člen jednoho z týmů soupeřů vytyčenou trať, 4,5 metrovou šplhací železnou tyč v podstatě vyběhl v čase 2,91s. Tím všem účastníkům a celému světu ukázal směr, jakým se bude tato sportovní disciplína dále vyvíjet a nám dodal sílu a odhodlání ještě intenzivněji a zodpovědněji trénovat, aby v příštím roce i tento titul získala právě naše škola. Je potřeba pochválit sportovního ducha našeho týmu, kdy naši sportovci se vzájemně povzbuzovali a vytvořili skvělou závodní atmosféru a podmínky pro dosažení vítězství. Celému reprezentačnímu týmu naší školy všichni gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.