Naši sedmáci ZAHRADNÍKY !

13. 10. 2022

Dne 12.10.2022 jsme s třídou 7.B absolvovali poslední  workshop z projektu OKAP II  na Střední škole zahradnické v Ostravě. Praktickou formou jsme se zde seznámili s oborem Zahradnictví, Zahradní k a Prodavač květin – florista. Po úvodním bezpečnostním školení jsme si  prohlédli  skleníky a prostory pro praktickou výuku na SZŠ, a pak jsme se už věnovali floristice. Z připravených přírodních materiálů si žáci vyrobili dva vázané věnečky, vypichovanou misku, navázali kytici z květin a přesadili kaktus. Všechny své výrobky si žáci odnesli domů a určitě s nimi potěšili své nejbližší. Žáci pracovali s velkým nadšením, vždyť pro mnohé to bylo první setkání se zahradnickým oborem. Všem se toto dopoledne moc líbilo.