Lesní škola v Bělském lese – třída 4.B

27. 1. 2023

Dne 19.1.2023 jsme navštívili Lesní školu v Bělském lese. Výukový program: Dobrodružství se stromy. Při vycházce lesem nám p. Kotala ukázal nejstarší buk, který má 90 let. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o stromech, např. proč se stromy v lese kácí, co všechno se ze stromu vyrábí aj. Překvapilo nás, že části stromu se využívají k výrobě ručníků, voňavých krémů, bukvicového inkoustu a spoustu dalších výrobků. Také nám ukázal tzv: doubný strom – je to suchá bříza plná života. Houby, kterými je obrostlá jsou léčivé – vyrábí se z nich léčivé mastičky. Nakonec jsme si prohlédli vycpaná zvířata a také venkovní chov bažantů. Počasí nám sice moc nepřálo, přesto jsme odcházeli spokojeni s pocitem, že jsme získali nové vědomosti o stromech.