DÝŇOBRANÍ – odpolední část – 8. 11. 2022

TĚŠÍ SE DOSLOVA

NA PODZIMNÍ VAŘENÍ

A VESELÉ STRAŠENÍ.

V úterý 8. listopadu proběhl na naší škole projektový den Dýňobraní. Žáci spolu s rodiči doma, ale také s učiteli ve škole vydlabávali dýně a tvořili z nich vyřezávaná strašidla.

Na krásnou výstavu se sešlo 100 nejrůznějších výtvorů rozdílných velikostí a tvarů. Během projektového dne si žáci pod vedením svých učitelů připravili stánky, na kterých prezentovali své třídy a vyzdobili atrium svými výrobky, které společně vytvořili. Díky společné práci vznikla doslova magická atmosféra, kterou s přibývajícím šerem podtrhly svíčky ve vydlabaných dýních, svícnech a další různá světýlka na kostýmech dětí. Velké poděkování patří nejen učitelům a dětem, ale také rodičům, jež se podíleli na všech dobrotách, které děti ve svých stáncích nabízely a opravdu jich nebylo málo. Také učitelé se nenechali zahanbit a navařili skvělou dýňovou polévku, která zmizela jako pára nad hrncem. Workshopy pro šikovné ručičky stále obsazené dětmi, soutěže a skvělý fotokoutek byly skvělou zábavou pro všechny. Jak se strašidla z dýní povedla, mohli posoudit také rodiče, kteří hlasovali pro 5 nejzdařilejších výtvorů jednotlivců a jeden hlas věnovali třídní dýni. Žáci vítězných dýní obdrželi sladkou odměnu. Celé odpoledne bylo završeno příjemnou strašidelnou vycházkou světýlek a lampionů v okolí školy. Na závěr jsme společnými silami vše uklidili. Všem, kteří se podíleli na této školní akci, velmi děkujeme za podporu a vstřícnost.