Den v OZO

18. 3. 2023

Popelnice v barvách duhy je název vzdělávacího programu, na který jsme se moc těšili. Poprvé jsme byli v OZO Ostrava a čekalo nás příjemné překvapení. Vzdělávací centrum OZO Ostrava slavilo 4. 3. 2023 20 let činnosti a nás zde vítala kromě paní lektorky také regionální televize Fabex a úžasný dort ve tvaru barevných popelnic plný lentilek. Než došlo k ochutnávce dortu, řešili jsme různé úkoly a učili se třídit odpad, abychom správně využívali popelnice, které jsou, jak už víme, v barvách duhy. Výstupem bylo námi nakreslené barevné město, kde svítilo sluníčko. My už totiž víme, jak se chovat, aby naše planeta nebyla zavalená odpadky. Program se nám líbil a dort z popelnic v barvách duhy byl výborný.

Žáci II. A a paní učitelka Šárka Trunkátová