2 X H = Hukvaldy a Hubert

21. 5. 2023

Ve čtvrtek 18. 5. se děti tříd Medvídek, Beruška a Králíček zúčastnily projektového dne mimo MŠ na Hukvaldech Odjely do resortu Hubert, který je zaměřen na environmentální vzdělávání. Děti cestou v autobuse pozorovaly okolí a moc se těšily, až budeme na místě. V centru hukvaldského resortu se třídy rozdělily na skupinky dle připraveného programu: Malí oborníci, Mravenčí kamarádi a Stromověda. Děti se seznámily s tím, kdo žije v oboře, kdo to je oborník, jak se lesníci starají o zvířátka, dozvěděly se zajímavosti o životě mravenců a o prostředí, ve kterém žijí, pozorovaly různé druhy stromů, které rostou v oboře Hukvaldy a v zámeckém parku. Programy probíhaly ve vnitřní části Huberta a ve venkovním areálu Hukvaldské Obory. Děti prozkoumávaly přírodu pomocí smyslů – rozeznávaly zvuky a vůně. Děti si z výletu přivezly malé dárky, které si samy vyrobily a také spoustu zajímavých poznatků a informací. Edukační program v krásném prostředí Hukvald se všem líbil a děkujeme vedení MŠ za jeho zprostředkování a organizaci.

Autobusová doprava, edukační program a vstupné bylo hrazeno ze Šablon III.